Relaksējošā masāža un tās ārstnieciskais efekts.

Relaksējošā masāža palēnina elpošanu un sirdsdarbību – rodas miera un cilvēks atslābinās. Relaksācijas sajūta rodas, jo izdalās hormons serotonīns, kuram ir pozitīva ietekme uz mūsu garastāvokli, emocijām un sajūtām. Tādēļ rodas vispārēja labsajūta masāžas sesijas laikā un pēc tam.

Ārstnieciskais efekts: palielina asins un limfas cirkulāciju, veicina mīksto audu, kas savukārt veicina asins un limfas plūsmu. Tas nodrošina uzlabotu skābekļa un barības vielu piegādi šūnām. Uzlabota šūnu veselība pastiprina audu darbību, kas savukārt efekltīvi izvada atkritumu produktus no organisma.

Mīksto audu relaksācija, kas sevī ietver ( muskuļus, cīpslas, saišu saites ) palīdz atbrīvot dziļos saistaudus un nervus.

Fiziskais un mentālais stress bieži ir par iemeslu tam, ka jūtam muskuļos asas sāpes un spazmas. Abi šie faktori ietekmē mūsu pašsajūtu un produktivitāti. Kad mēs jūtam stresu, ķermenis atbild ar noteiktu reakciju, sirds sāk sisties straujāk, paātrinās elpa un nospriegojas muskuļi, it kā gatvotos cīņai. Ja sanāk bieži būt stresa stāvoklī muskuļi bieži savelkas, kā blakusefekts var būt pat galvassāpes, kakls var kļūt stīvs. Var savilkties arī citi muskuļi. Ķermenim ir jābūt pietiekamiem miera periodiem, lai atkoptos. Bet ja viņu nav, tad tieši masāža palīdz ātrāk atgūt stāvokli kurā cilvēks jūtas labi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s